Madencilik nasıl yapılır? 11.01.2018

Bu dökümanımızda madencilik işlerindeki detayları paylaşmaya çalışacağız.

S4 sistemlerinde Madencilik Nasıl Yapılır?

Öncelikle web sitemiz üzerinden madencilik gücü(hashPower) satın almalısınız. Madenciliğin yapılabilmesi için kaynağa ihtiyacınız olacaktır.

Bitcoin için Gigahash veya TeraHash Ethereum ve Litecoin için MegaHash kapasitelerinizi ifade eden birimlerdir. Diğer dijital paralarda benzeri birimler kullanılır.

HashPower satın alım işleminden sonra sistemimizin büyük kapasiteleri içerisinde size bir kapasite ayrılır ve sistem çalışır. Büyük kapasitemiz dijital paranın parçalarını(share) çözer ve blokları bulmaya çalışır.

Bulunan bloklar merkezi bir hesap altında toplanır ve Soğuk cüzdanlarda saklanır.

Örnek olarak 100 MH HashPower satın aldınız. Satın alım sonrasında bizim 10.000 MH gücündeki bir paylaşım havuzumuzdan size 100 MH kapasite ayrılır. 10.000 MH kapasite ile şifre çözüm ve madencilik işlemi yapılır. Bu örnekte sistem 24 saatte 2 Ethereum üretmiş olsun. Bu noktada 10.000MH kapasiteye bölünerek tüm müşterilerimize düşen paylar hesaplanır.

100 MH örneğinde 0,2 ETH denk gelmektedir.

Ardından hizmetiniz için geçerli olan yönetim bedeli anlık değerlerden hesaplanır ve 0.2 ETH miktardan düşülür. Örnekte 0.03 yönetim ücreti olsun.

Kalan 0.17 ETH müşteri bakiyesine eklenir. Müşterimiz kontrol panelimize erişerek bakiyesini kontrol eder. Tüm gelir ve gider detayları kontrol panelde yer almaktadır. Ardından dilerseniz bakiyenizin size gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Eğer bir cihaz arızası yaşanırsa ne oluyor?

Paylaşım havuzlarımız minimum %10 daha fazla kaynak ile tasarlanır. Örnek olarak 10.000 MH kaynak havuzumuzda maksimum 9.000 MH müşteri kapasitesi satışı yapılır. Bu sayede aynı anda 3-4 rig(kabaca 40 GPU) arızalansa dahi sizin geliriniz etkilenmez.

S4 Mining Yerine Geleneksel yollarda Madencilik yapabilir miyiz?

Herhangi bir bilgisayar ile dahi madencilik yapabilirsiniz. Fakat geliri çok düşük olacaktır. Madencilikte karlılık için öncelikle doğru parçaları bir araya getirmeniz gerekir. Evinizde ofisinizde uygun cihazları satın alarak ve gereken yazılımları kullanarak madencilik yapabilirsiniz.

Geleneksel Metodlarda Madenciliğin Kötü Yanları?

Doğru cihazları bulmak zaman gerektiriyor. Doğru parçaları temin edebilmek normal şartlarda 1-2 hafta sürecektir. Ama popülerite arttığı durumlarda doğru parçalara ulaşmanız 2-3 kat daha pahalı olacak ve 3-4 haftadan uzun sürecektir.

Parçaları topladıktan sonra gereken yazılımlar ve güvenlik işleri ile uğraşmanız gerekiyor. Bu yine zaman harcamanız anlamına geliyor.

Herşey yolunda giderde sistem sorunsuz çalışırsa şimdi sırada sürekli açık durması ve arıza çıkmadan sürekli çalışabilmesi geliyor. Bu noktada gece ve gündüz sistemi takip etmeniz verimliliğini kontrol etmeniz ve sürekli izlemeniz gerekiyor. İşi gücü bırakıp bu konuda zaman harcamanız gerekiyor.

Arızalar ile sizin uğraşmanız gerekir.

Bu cihazlar fazla elektrik harcarlar ve genelde ev-ofis elektrik sistemleri için uygun olmadıklarından yüksek ısı üretirler ve yangın tehlikesi oluşturabilirler.

Gürültülü cihazlardır.

Ev ve ofislerdeki elektrik fiyatları yüksektir.

Diyelimki yukarıdaki tüm işler yolunda gitti ve daha fazlasını kurmak istediğinizde elektrik alt yapısına yatırım yapmak zorunda kalırsınız. ve yine tüm işlemleri tekrarlamanız gerekir.

Tam işleri öğrendiğinizde yeni ayarlar ve yeni cihazlar çıkacaktır ve öğrenme sürecine tekrar baştan başlarsınız.

Tüm bunlarla uğraşırken zaman ve haliyle dijital para madenciliği yapamadığınız için para kaybedersiniz.

S4 Madenciliğin Artıları Nelerdir?

Hızlıdır: Sadece web sitemize girerek satın alırsınız ve sistem çalışmaya başlar.

Arızalar ile uğraşmazsınız. Cihazlarda oluşan arızaları 7/24 biz takip ederek çözüyoruz siz etkilenmiyorsunuz.

Gürültü, elektrik yatırımları ve diğer tüm angaryalardan haberdar olmazsınız. Tüm yatırım ve sistemleri S4 sizin için yapar ve sistemleri çalışır tutar.

Cihaz veya yazılım dertleri ile uğraşmazsınız. Tüm bu sorunları S4 sizin için çözer.

Ve daha fazla kapasite satın alıp daha fazla Dijital Para Madenciliği yapmak isterseniz 5 dakika içerisinde web sitemize girerek yeni kapasite atın alarak anında daha fazlasına sahip olabilirsiniz.

madencilik s4mining

KATEGORİLER